Скарга до ЄСПЛ як засіб прискорити виділення соціального житла?

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

9 Серпня 2019
|
5 069
|

рішення ЄСПЛ у справі «Бухамла проти Франції» (заява № 31798/16)

Особа, яка потребувала поліпшення житлових умов, отримала необхідне рішення суду про виділення житла. Проте влада не поспішала виконувати це рішення. Тоді чоловік звернувся до Європейського суду з прав людини.

З ситуацією розбиралися судді ЄСПЛ у справі «Бухамла проти Франції» (заява №31798/16), передає інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect.

З 2007 по 2017 рік пан Бухамла мешкав зі своєю сім’єю (дружина та троє дітей) в квартирі зятя, площею 28 кв.м. У 2014 році він подав скаргу до конфліктної комісії  Парижа з проханням запропонувати йому переселення в новий будинок. Комісія визнала його справу пріоритетною та ухвалила рішення про необхідність термінового переселення до житла, яке відповідає його потребам і можливостям. Рішення було передане префекту Парижа.

Наприкінці 2014 року зазначивши, що він не отримав жодної пропозиції щодо переселення в новий будинок протягом встановленого законом терміну в шість місяців з дня прийняття рішення комісією, він звернувся до адміністративного суду з проханням наказати державі виділити йому нове житло. Вже за три місяці, у березні 2015 року суд задовольнив його запит, наказавши префекту переселити заявника та його сім’ю в новий будинок. Але компанія соціального житла все одно не могла знайти йому місце для проживання.

Після року очікування, у травні 2016 року Бухамла звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на статтю 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) та статтю 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, він скаржився на невиконання остаточного рішення, в якому префекту був виданий наказ переселити його та його сім’ю в новий будинок. Вже після подання заяви до Страсбургу з січня 2017 року компанія соціального житла таки почала орендувати нове житло заявникові відповідно до договору.

На цій підставі у ЄСПЛ вирішили, що рішення суду 2015 року було виконане у 2017 році. Загальний період невиконання тривав майже 2 роки. Високі судді констатували, що заявника в кінцевому підсумку переселили в новий будинок, але він не подав заяву до адміністративних судів для компенсації за період невиконання рішення, хоча така можливість передбачалася законодавством. Таким чином, ЄСПЛ виявив, що він не вичерпав національні засоби правового захисту та на цій підставі одноголосно оголосив заяву неприйнятною.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Бухамла проти Франції» (заява № 31798/16) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту