Шкоду від операції російських спецслужб ЄСПЛ оцінив у €2 млн.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

25 Червня 2021
|
1 389
|

рішення єспл у справі «Аджігітова та інші проти Росії»

Європейський суд з прав людини присудив майже 2 млн. євро 125 особам, які втратили родичів, майно і будинки внаслідок спецоперації із «зачистки від бойовиків» у Чечні (РФ).

ЄСПЛ ухвалив рішення у справі «Аджігітова та інші проти Росії» (заяви № 40165/07 №2593/08), передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect» з посиланням на Радіо Свобода.

У червні 2005 року спецпризначенці 2-ї мотострілецької дивізії Міноборони Росії (батальйон «Восток») провели в станиці Бороздиновській спецоперацію, так звану «зачистку від бойовиків».

Нападники вбили на місці одного місцевого жителя та відвезли в невідомому напрямку ще 11 чоловіків у віці від 18 до 50 років. Всі викрадені були аварцями (національна більшість в Дагестані).

Після спецоперації російських військ інші аварці втекли із Чечні у Дагестан. Там вони залишилися, побудувавши будинки практично в чистому полі.

У червні 2005 року вдалося зібрати докази порушення прав людини, на основі яких був підготована та у 2007 році подана заява до ЄСПЛ. На розгляд справи пішло 14 років.

Заявники стверджували, що військовослужбовці незаконно обшукали їхні будинки, заарештували, жорстоко поводилися і вбили місцевих чоловіків, а також підпалили чотири будинки, вони також стверджували про дискримінацію за ознакою їх приналежності до етнічної групи (аварці). Крім того, вони стверджували, що національна влада не провела ефективного розслідування цих подій

У Страсбурзі підтвердили порушення прав на життя і ефективний судовий розгляд, а також порушення Конвенції про заборону тортур і дискримінацію за етнічною ознакою.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту