Що саме ЄСПЛ запитав в уряду Росії щодо подій у Азовському морі (документ)

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

5 Грудня 2018
|
1 852
|

ЄСПЛ ставить питання уряду Росії після отримання нової міждержавної справи від України щодо подій у Азовському морі

Україна подала до ЄСПЛ терміновий запит відповідно до Правила 39 Регламенту щодо застосування тимчасового заходу до Росії в інтересах 24 моряків українського флоту, захоплених у водах Азовського моря та Керченської протоки 25.11.2018.

У відповідь суд у Страсбурзі поставив фактичні питання уряду Росії:

– Чи були офіцери та екіпаж українських військово-морських суден Бердянськ , Нікополь і Яни Капу позбавлені їх свободи? Якщо так, то на якій підставі і де їх тримають під вартою?

– Чи можливо підтвердити, що серед офіцерів і екіпажу трьох українських військово-морських суден є поранені? Якщо так, то хто вони, які в них травми та яке медичне лікування вони отримали?

Розгляд питання про тимчасовий захід був перенесений до отримання відповіді, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Наводимо повний текст прес-релізу секретаріату Європейського суду з прав людини з цього питання у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

 

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 412 (2018)
30.11.2018

ЄСПЛ ставить питання уряду Росії після отримання нової міждержавної справи від України щодо подій у Азовському морі

У відповідь на запит про тимчасові заходи в контексті подання нової міждержавної заяви, поданої урядом України проти Російської Федерації відповідно до статті 33 (міждержавні справи) Європейської конвенції з прав людини, Європейський суд з прав людини поставив фактичні питання уряду Росії, на яке повинна бути надана відповідь до 3 грудня 2018 року .

Уряд України подав терміновий запит відповідно до Правила 39 Регламенту Суду для того, щоб призначити уряду Росії тимчасовий захід в інтересах 24 моряків українського флоту, захоплених у водах Азовського моря та Керченської протоки 25 листопада 2018 року.

Уряд України, зокрема, вимагав, щоб Росія надала невідкладну медичну допомогу пораненим морякам та інформацію про нинішній стан здоров’я екіпажу українського флоту, місце їх тримання під вартою та всю медичну допомогу, яка була їм надана.

Уряд також вимагав розглядати моряків як військовополонених відповідно до Третьої Женевської Конвенції від 1949 року та їх негайну репатріацію.

Суд поставив наступні питання уряду Росії:

  • Чи були офіцери та екіпаж українських військово-морських суден Бердянськ , Нікополь і Яни Капу позбавлені їх свободи? Якщо так, то на якій підставі і де їх тримають під вартою?
  • Чи можливо підтвердити, що серед офіцерів і екіпажу трьох українських військово-морських суден є поранені? Якщо так, то хто вони, які в них травми та яке медичне лікування вони отримали?

Наприкінці Суд запропонував уряд Росії “надати всі відповідні документи”.

Розгляд Європейським судом запиту про тимчасовий захід був перенесений до отримання відповіді уряду Росії.

Відповідно до Правила 39 Суд може вказати сторонам будь-який тимчасовий захід, який, на його думку, необхідно вжити в інтересах сторін або належне проведення провадження.

Міждержавна заява була подана 29 листопада 2018 року і була зареєстрована як заява № 55855/18, Україна проти Росії (VIII).

***

Зараз в Суді очікують рішення ще чотири міждержавні заяви України проти Росії і понад 4000 індивідуальних заяв, ймовірно пов’язаних з подіями в Криму або військовими діями в Східній Україні. Додаткову інформацію можливо знайти в прес-релізі, опублікованому 27 серпня 2018 року.

З оригіналом прес-релізу мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту