Румунія сплатить 6 тис. євро психічно хворій убивці, яку не пустили на похорон матері

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

18 Жовтня 2019
|
1 615
|

рішення ЄСПЛ у справі «Солкан проти Румунії»

Люмініта Замфіра Солкан скоїла вбивство і з того часу, оскільки їй було встановлено діагноз параноїдальної шизофренії, знаходилася у психіатричних закладах.

Коли померла її мати, Солкан подала клопотання до районного суду про надання дозволу відвідати похорон, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Суд відхилив запит, оскільки через її психічне здоров’я жінка становила небезпеку для громадськості. У остаточному рішенні суд відхилив апеляцію з питань права, оскільки не існувало законодавчих положень, які б дозволяли переривання тримання людини в психіатричному закладі.

Тоді, посилаючись на статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Солкан звернулася до ЄСПЛ. Вона скаржилася на відмову надати їй дозвіл на відвідування похорону матері також вказуючи на те, що рішення у її справі були прийняті після похорону.

У Страсбурзі констатували порушення конвенційних гарантій та присудили компенсацію завданої моральної шкоди на рівні 6000 євро.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Солкан проти Румунії» (№ 32074/14) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту