Європейський суд з прав людини оприлюднив звіт за 2019 рік, який містить аналіз розвитку своєї практики та ключові проблеми, що виникали під час розгляду справ у Страсбурзі.
Переклад українською мовою аналітичної частини звіту, яка включає огляд практики ЄСПЛ за 2019 рік, забезпечили представники Верховного Суду спільно із експертами проекту «ECHR. Ukrainian Aspect»:
Тетяна Анцупова– суддя Верховного Суду, д.ю.н., професор;
Расім Бабанли– керівник департаменту аналітичної та правової роботи Верховного Суду, д.ю.н.;
Олександр Дроздов – адвокат, член Комісії з питань правової реформи при Президентові України к.ю.н., доцент, заслужений юрист України;
Олена Дроздова – адвокат, доцент кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука, к.ю.н.
Аналітична частина звіту зокрема включає аналіз правових позицій щодо:
– відеоспостереження на робочому місці та права працівників на повагу до їхнього приватного життя (López Ribalda and Others v. Spain);
– влаштування вразливої дитини в прийомній сім’ї та подальшого її усиновлення (Strand Lobben and Others v. Norway);
– реалізації права не бути притягнутим до суду або покараним двічі (Mihalache v. Romania);
– спілкування адвоката і його клієнта (Altay v. Turkey (no. 2);
– генетичної експертизи у справі про встановлення батьківства (Mifsud v. Malta).
Звіт містить інформацію не лише про ухвалені рішення, а про те, як ці рішення вплинули на розвиток правових позицій, якою мірою та як правові позиції, що є новелами, слід відрізняти від тих позицій, які існували раніше.
Документ можна переглянути та завантажити за посиланням.