Ризик інфікування та погані гігієнічні умови у лікарні є порушенням Конвенції

Заявниками в цій справі є 18 осіб різних національностей, народжених між 1951 і 1990 роками.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

23 Травня 2018
|
2 419
|

у справі «Забелос та інші проти Греції»

ЄСПЛ визнав порушення статті 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод ВІЛ-інфікованих, що перебували в одній палаті тюремної лікарні.

Відповідний прес-реліз у справі «Забелос та інші проти Греції» (№ 1167/15) було оприлюднено на сайті ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс “ECHR.Ukrainian Aspect”.

Заявники перебували або залишаються під вартою в тюремній лікарні Корядалос (Греція). Всі вони страждають від ВІЛ-інфекції, окрім одного заявника, який страждає від хронічного обструктивного захворювання легень.

Заявники поскаржилися до ЄСПЛ на умови їх тримання під вартою, а саме: переповнення в тюремній лікарні, наслідком чого стало погіршення їх вже слабкого здоров’я. Вони стверджували, що їх утримували в лікарняних палатах, розмір яких був 44 кв.м., в яких в середньому перебували 12 ув’язнених протягом періоду з 2013 до 2015 року.

Крім того, половину площі кожної палати займали ліжка та інше обладнання. Існував високий ризик інфікування та погані гігієнічні умови у лікарні, наслідком яких стала присутність шкідників.

Скарги до управління в’язниці відповідно до національного законодавства відповідей не отримали.

Європейський суд з прав людини визнав порушення ст. 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Конвенції.

Повний текст релізу у справі «Забелос та інші проти Греції» (№ 1167/15) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна переглянути за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту