Рішення ЄСПЛ – не люб’язне прохання, а обов’язкова вимога, – генсек РЄ

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

26 Січня 2021
|
1 527
|

Виконання державами-членами рішень Європейського суду з прав людини

Виконання державами-членами рішень Європейського суду з прав людини є не люб’язним проханням, а обов’язковою законодавчою вимогою.

На цьому наголосила генсек Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич під час гібридної сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, передає  інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Єврочиновник підкреслила важливість двох ключових конвенцій Організації: Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Європейської соціальної хартії, назвавши їх складовими «душі сучасної Європи».

М.Пейчинович-Бурич також висловила співчуття жертвам пандемії Covid-19, включаючи тих, хто загинув і хто втратив роботу. Вона наголосила на важливості дотримання основних цінностей Ради Європи під час кризи, особливо поваги прав людини та рівного ставлення до всіх, незалежно від фінансових можливостей.

Також вона відзначила досягнутий прогрес щодо правозахисних аспектів використання штучного інтелекту та охорони навколишнього середовища, а також боротьби з торгівлею людьми і просування Стамбульської конвенції, спрямованої на захист жінок від усіх форм насильства.

Нагадаємо, відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» українські суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод та практику ЄСПЛ як джерело права.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту