2,5 млн. євро молдавським фермерам: РФ відповідає за порушення прав людини владою ПМР

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

24 Липня 2018
|
1 990
|

Європейський суд з прав людини зобов’язав Росію виплатити компенсацію молдавським фермерам, яким був заборонений доступ до їх земельних угідь в Придністров’ї. РФ повинна виплатити заявникам в цілому 2,5 млн євро.

Про це повідомив директор молдавської правозахисної організації «Promo-LEX» Іон Маноле, який представляв інтереси заявників у ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect» з посиланням на DW.

За словами Маноле, ЄСПЛ визнав Росію «винною в порушенні прав на власність 1646 фермерів і трьох сільгоспкомпаній, яким придністровська влада обмежила доступ до їх земель за трасою Тирасполь – Рибниця».

Проблема спірних земель виникла з 1999 року, коли Придністров’я почало перешкоджати селянам в обробці угідь, що перебувають за трасою. Їх змушували платити податки і мита за вивезений урожай.

Дане рішення винесено на підставі того, що у випадках порушення прав людини і власності ЄСПЛ не може притягнути до відповідальності невизнану сепаратистське утворення і вважає, що «в силу наданої економічної, політичної і військової допомоги Придністров’ю саме Росія винна в порушенні прав заявників і зобов’язана виплачувати їм компенсації».

В результаті збройного конфлікту 1989 – 1992 рр. Молдавія виявилася розділеною надвоє, а своєрідною межею стала річка Дністер. На сході країни, на лівому березі Дністра, виникла невизнана “Придністровська молдавська республіка», що орієнтується на Росію.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту