Пропаганда тероризму? ЄСПЛ присудив 5 тис. євро за обмеження свободи вираження поглядів

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

26 Листопада 2019
|
1 757
|

рішення ЄСПЛ у справі «Аталай проти Туреччини»

Проти Неждета Аталая було відкрито кримінальне провадження за пропаганду Робітничої Партії Курдистану (вважається у Туреччині незаконною збройною організацією) під час демонстрації та похорон чотирьох членів РПК, убитих раніше в ході сутичок з поліцією.

Суд присяжних визнав Аталая винним у злочині та присудив 10-місячний термін ув’язнення. Суд вважав, що він підтримував вимоги демонстрантів та брав участь у їх незаконних акціях. Касаційний суд підтвердив це рішення.

Аталай звернувся до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Він скаржився на те, що його засудження порушило право на свободу вираження поглядів, гарантоване статтею 10 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій та присудив 5 тис. євро компенсації завданої моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Аталай проти Туреччини» (заява № 76224/12) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту