Право батька бачитися з дитиною має бути забезпечено реально. Судового рішення недостатньо

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

27 Липня 2018
|
10 825
|

рішення у справі «Вишняков проти України»

Держава зобов’язана вживати всі можливі заходи для сприяння контактам дитини і того з батьків, хто проживає окремо. Непорозуміння між батьками не звільняють державу від її обов’язків.

Європейський суд з прав людини у справі «Вишняков проти України» встановив порушення ст. 8 (Право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод з прав людини у незабезпеченні виконання рішення національного суду.

Зігдно із рішенням суду пану Вишнякову після розлучення із дружиною було надане право тричі на тиждень бачити малолітню доньку. Кілька разів він намагався забезпечити виконання цього рішення, але безуспішно. Судові виконавці не вживали жодних заходів, оскільки процедура не була визначена законом.

Через три роки судовий виконавець склав акт про те, що рішення суду було повністю виконане, оскільки він зачитав резолютивну частину судового рішення матері. На підставі цього виконавче провадження було закрите. Таку позицію було підтримано судами. Батько кілька разів оскаржував відмову матері виконувати судове рішення, звертався до поліції, але спроби також виявилися марними.

Тоді Вишняков поскаржився ЄСПЛ, зокрема, і на невиконання національними судами рішення суду, яке дало йому право доступу до своєї дочки. Суд у Страсбурзі встановив порушення статті 8 Конвенції.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Вишняков проти України» у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту