Повернення сплачених людині соцвиплат порушило право власності

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

15 Лютого 2021
|
1 745
|

рішення ЄСПЛ у справі «Казарін проти Італії»

Коли держава фактично вже надала людину соціальну допомогу, її перерахунок і і подальші спроби повернути виплачені кошти становитимуть втручання у права, гарантовані ст. 1 Протоколу 1 Конвенції.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Казарін проти Італії» (заява № 4893/13) повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Національна служба соціального забезпечення Італії призначила та виплатила Амелії Казарін компенсацію у зв’язку із зміною заробітної плати.

Втім, згодом державний орган виявив помилки у розрахунках, у зв’язку із чим ініціював у суді позов про стягнення неправомірно нарахованих виплат.

Національні суди стали на бік держави і зобов’язали жінку повернути частину суми у розмірі 13,3 тис. євро.

Але А.Казарін звернулася до Європейського суду з прав людини. Посилаючись, зокрема, на статтю 1 Протоколу №1 (захист власності) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вона стверджувала, що рішення про повернення Національній службі соціального забезпечення отриманих нею коштів порушив її права.

ЄСПЛ констатував порушення статті 1 Протоколу №1 та наказав Італії відшкодувати матеріальну шкоду у розмірі 15.318 євро. Також високі судді присудили 8 тис. євро компенсації завданої моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Казарін проти Італії» (заява № 4893/13) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту