Потерпілий від злочину може «обміняти» плоди отруєного дерева на гроші

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

29 Червня 2021
|
2 448
|

рішення ЄСПЛ у справі «R.B. проти Естонії»

Коли правоохоронні органи в ході розслідування злочину отримують докази з порушенням закону, у кримінальному процесі говорять про доктрину «плодів отруєного дерева». Але якщо завдяки цьому злочинець уникає покарання, потерпілий зазнає моральної шкоди.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «R.B. проти Естонії» (заява № 22597/16), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Малолітня R.B. звинуватила батька у сексуальному насильстві. Але кримінальне розслідування завершилося виправданням. Причиною стали порушення процесуальних правил збору доказів.

Нездатність провести ефективне кримінальне розслідування стало причиною звернення дівчини до ЄСПЛ. Посилаючись на ст. 3 (заборона нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження) та ст. 8 (право на повагу до приватного сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вона скаржилася на те, що залишилася без ефективного правового захисту від сексуального насильства.

Суд у Страсбурзі констатував порушення цих статей Конвенції та присудив 16,3 тис. євро відшкодування завданої моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «R.B. проти Естонії» (заява № 22597/16), у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту