Показання під тортурами ЄСПЛ оцінив в € 50 тис.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

11 Лютого 2021
|
1 120
|

Рішення ЄСПЛ у справі

Вибивання зізнання в участі у незаконних збройних формуваннях, а також небажання влади розслідувати інцидент, порушило ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Європейський суд з прав людини прийняв рішення у справі «Успанов та інші проти Росії» (заяви №48053/06 і 7 інших), передає  інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect» з посиланням на «Нову газету».

Зокрема, згідно з матеріалами по одній із заяв, Романа Гастемірова затримали 10 серпня 2005 року поблизу його будинку і доставили в райвідділ міліції Грозного. Чоловік розповів, що там силовики почали бити його руками і ногами, завдаючи ударів по різних частинах тіла, і катувати електричним струмом. Таким чином вони хотіли змусити чоловіка зізнатися в тому, що він бере участь в незаконних збройних формуваннях.

Через десять днів Гастемірова привезли в СІЗО, у нього були гематоми в промежині і справа в лопатки. Судмедекспертиза підтвердила наявність у нього травм, але не змогла визначити давність виникнення гематом.

Гастеміров у вересні того ж року звернувся до прокурора Чечні з проханням «не вважати дійсними його свідчення», так як вони були отримані під тортурами. Однак кримінальної справи про побиття чоловіка так і не було порушено. Слідство вважає, що Гастеміров дав свої свідчення добровільно, в основу цієї версії лягли пояснення тільки самих міліціонерів. У січні 2006 року чоловіка засудили до шести місяців позбавлення волі у справі про участь у незаконному збройному формуванні.

ЄСПЛ визнав, що у випадку з Гастеміровим мало місце порушення статті 3 Європейської конвенції із захисту прав людини, в якій йдеться про заборону тортур. Також суд вказав, що за цим фактом не було проведено ефективного розслідування.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту