Підсумки 2021 року: Україна – лідер з невиконаних рішень ЄСПЛ

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

4 Січня 2022
|
744
|

Підсумки 2021

Україна, на жаль, залишається лідером з невиконаних рішень ЄСПЛ. Дві пілотні справи, які перебувають на виконанні – групи Іванов / Бурмич проти України та «Сукачов проти України», є дуже проблемними в цьому контексті.

Про це розповів начальник відділу Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Павло Пушкар, повідомляє «ECHR. Ukrainian Aspect».

Підсумкова інформація щодо загального стану виконання рішень ЄСПЛ на завершення 2021 року була оприлюднена під час візиту делегації українського Верховного Суду до Страсбургу.

Частина експертного обміну думками стосувалася стану імплементації рішень ЄСПЛ стосовно вимоги та обов’язку створення ефективних засобів захисту по деяких категоріях справ. Зокрема стосовно питань надмірної тривалості судових проваджень (“акселераторних” та “компенсаторних”), (не)виконання судових рішень поставновлених стосовно держави, а також засобів захисту по відношення до незаконного чи тривалого перебування під вартою, в тому числі в порушення статті 3 Конвенції, тобто засобів захисту компенсаторного та превентивного характеру стосовно неналежних умов тримання під вартою.

П.Пушкар повідомив, що станом на грудень 2021 року Комітет міністрів Ради Європи наглядає за виконанням 635 справ (із яких 105 справ – провідні); із них 476 справ – на посиленому нагляді (із них 53 справи – провідні) – що становить 75 %. Загалом закрито нагляд у 1203 справах, а в процесі виконання понад 5 років перебуває 217 справ (із них 69 є провідними), понад 10 років – 72 (із них 33 – провідні). Загалом, ці цифри становлять 11 % від загальної кількості всіх справ, що перебувають на виконанні.

Main issues before the Committee of Ministers - Ongoing Supervision
Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту