Переможця парламентських виборів, знятого владою з перегонів, не підтримав ЄСПЛ

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

10 Лютого 2022
|
1 045
|

Рішення ЄСПЛ у справі

У червні 2011 року Мехмет Хатіп Дікле був обраний до Великих національних зборів (парламенту) Туреччини. Він отримав виборчий протокол, який підтверджував обрання його депутатом, але Вища виборча рада згодом скасувала протокол на тій підставі, що чоловік був засуджений до тюремного ув’язнення 22 березня цього ж року.

Тож замість нього було оголошено депутатом парламенту наступного кандидата у списку.

Річ у тім, що в 2009 році суд виніс обвинувальний вирок Дікле за підтримку Робітничої партії Курдистану, яка вважається у Туреччині незаконним збройним формуванням. У 2007 році Дікле в інтерв’ю заявив, що «перемир’я де-факто втратило силу. Якщо операції, які проводить армія, не припиняться, вони [керівники та члени РПК] скористаються своїм правом на самооборону. Протистояння триває аж до сьогодні…». З цих слів Суд вирішив, що обвинувачений відкрито охарактеризував напади терористичної організації на сили державної безпеки як «самооборону». І у березні 2011 року Касаційний суд підтвердив обвинувальний вирок Дікле.

Тоді він звернувся до Європейського суду з прав людини (заява № 53915/11), повідомляє «ECHR. Ukrainian Aspect». Дікле стверджував про порушення прав, гарантованих ст. 10 (свобода вираження поглядів) Конвенції, ст. 3 Протоколу № 1 (право на вільні вибори) та ст. 14 (заборона дискримінації) окремо або в поєднанні зі ст. 3 Протоколу №1.

Втім, суд у Страсбурзі не побачив порушень конвенційних гарантій.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту