Педофіл, який убив трирічну жертву, отримав у ЄСПЛ компенсацію через жорстоке поводження з ним у тюрмі

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

6 Грудня 2019
|
1 803
|

рішення ЄСПЛ у справі «Євтович проти Сербії»

Маліша Євтович (Mališa Jevtović) був заарештований за звинуваченням у вчиненні статевих актів з трирічною дівчинкою, що призвело до її смерті. Він був визнаний винним та засуджений до 40 років позбавлення волі. Вирок підтвердила апеляція.

Під час тримання під вартою на досудовому слідстві сталося принаймні чотири інциденти, коли Євтович отримував ушкодження. У кожному випадку охоронці застосовували силу щодо обвинуваченого, зокрема, гумові палиці. У зв’язку з першими трьома інцидентами адміністрація закладу встановила, що охоронці застосували силу в межах закону. Четвертий інцидент не був зареєстрований, але його зафіксував Омбудсмен після відвідування Євтовича та заслуховування його скарг. Але адміністрація установи не змогла точно визначити, як той отримав тілесні ушкодження.

Євтович подав скаргу. Суд встановив, що той зазнав порушення свого права на фізичну та психічну недоторканність як через фактичну шкоду, так і через відсутність належного розслідування у всіх чотирьох інцидентах. Позивачу було присуджено 1000 євро відшкодування моральної шкоди.

Таке рішення не влаштувало Євтовича і він звернувся до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Посилаючись на статтю 3 (заборона катування та нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, він скаржився на жорстоке поводження охоронців і, зокрема, на те, що в чотирьох інцидентах він зазнав катування. Відповідно до цієї ж статті Євтович також скаржився на відсутність ефективного розслідування.

Суд у Страсбурзі констатував порушення статті 3 Конвенції як в частині нелюдського поводження із заявником, так  і в частині розслідування та зобов’язав країну виплатити Євтовичу компенсацію моральної шкоди у розмірі 4 тис. євро.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Євтович проти Сербії» (заява № 29896/14) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту