Остання крапля: заборона ультраправих організацій після вбивства людини відповідає Конвенції

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

16 Жовтня 2020
|
1 546
|

ультраправі. рішення ЄСПЛ у справі «Аюб та інші проти Франції»

Ультраправі організації переслідували цілі, заборонені статтею 17 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, і зловживали своїм правом на свободу об’єднань в спосіб, несумісний з цінностями толерантності, соціального миру та відсутності дискримінації. Тому їхня заборона узгоджувалася із конвенційними гарантіями.

Такого висновку дійшов Європейський суд з прав людини у справі «Аюб та інші проти Франції» (заяви №77400/14 №34532/15, №34550/15), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

У червні 2013 року сталася бійка студента, члена антифашистського руху із скінхедами, в результаті якої хлопець помер. Розслідування встановило, що учасниками бійки були представники однієї з ультраправих організацій, які згодом були засуджені судом присяжних.

Пізніше стосовно цієї та ще двох організації владою країни були ухвалені рішення про розпуск. Оскарження цих рішень, які керівники організацій вважали політичними, успіху не мало.

Посилаючись на статтю 10 (свобода вираження поглядів) та 11 (свобода зібрань та об’єднань) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, керівники організацій звернулися до Європейського суду з прав людини. Вони скаржилися на те, що розпуск організацій становив необґрунтоване втручання в здійснення ними їх права на свободу зібрань та свободу вираження поглядів.

У Страсбурзі вирішили, що цілями розпуску організацій було забезпечення громадської безпеки, запобігання заворушень та захист прав інших осіб. І всі вони були законними у розумінні статті 11§2 Конвенції. З огляду на інформацію в матеріалах справи та контекст (смерть студента) ЄСПЛ визнав, що органи влади обґрунтовано дійшли висновку про те, що існували відповідні та достатні причини, які демонстрували «нагальну суспільну потребу» для того, щоб видати рішення про розпуск відповідних організацій для запобігання та припинення порушень громадського порядку.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Аюб та інші проти Франції» (заяви №77400/14 №34532/15, №34550/15) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту