Оновлено процедуру відбору судді ЄСПЛ від України та склад конкурсної комісії

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

27 Жовтня 2021
|
349
|

Оновлено процедуру відбору судді ЄСПЛ від України та склад конкурсної комісії

Президент України Володимир Зеленський вніс зміни до Указу від 19.02.2021 № 63 «Про конкурс із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України».

Відповідний Указ Президента від 26.10.2021 № 550/2021 оприлюднено на сайті глави держави, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Згідно із документом, оновлено склад конкурсної комісії із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України. До нього увійшли:

– Репецький Василь Миколайович – завідувач кафедри міжнародного права факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат юридичних наук, професор;

– Романюк Ярослав Михайлович – суддя Верховного Суду України у відставці, Голова Верховного Суду України у 2013 – 2017 роках;

– Хендель Наталія Володимирівна – тренер програми “Права людини” Української школи урядування, кандидат юридичних наук, доцент;

– Шпакович Ольга Миколаївна – професор кафедри порівняльного і європейського права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор юридичних наук, професор;

– Ягунов Дмитро Вікторович – адвокат, доцент кафедри політології та державного управління факультету інформаційних і прикладних технологій Донецького національного університету імені Василя Стуса, доктор політичних наук, доцент.

Також змінено Положення про проведення конкурсу в частині обрання кандидатури судді конкурсною комісією. Так, за результатами співбесіди та з урахуванням результатів тестування учасників конкурсу щодо визначення рівня володіння ними офіційними мовами Ради Європи конкурсна комісія формує рейтинг учасників конкурсу.

На основі сформованого рейтингу учасників конкурсу з дотриманням вимоги щодо гендерного балансу конкурсна комісія приймає рішення про включення учасників конкурсу до списку кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України і не пізніше наступного робочого дня після прийняття цього рішення оприлюднює список кандидатів на вебсайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.

Голова конкурсної комісії подає список кандидатів до Міністерства закордонних справ України для його подальшого внесення в установленому порядку до Ради Європи.

У разі якщо під час попереднього розгляду у Раді Європи списку кандидатів буде виявлено невідповідність чи неповну відповідність одного чи декількох кандидатів критеріям, визначеним частиною першою статті 21 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, конкурсна комісія може прийняти рішення про виключення таких кандидатів із зазначеного списку та про включення до нього наступних у рейтингу учасників конкурсу, які мають найбільшу кількість балів, з дотриманням вимоги щодо гендерного балансу.

Таке рішення конкурсної комісії не пізніше наступного робочого дня після його прийняття надсилається до Міністерства закордонних справ України для його подальшого внесення в установленому порядку до Ради Європи.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту