Несвоєчасне виконання рішення суду ЄСПЛ оцінив у €10 тис.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

9 Липня 2021
|
1 486
|

рішення ЄСПЛ у справі «D.S. проти Італії»

Невиконання рішень судів – одна з ключових хвороб судової системи України, яка зводить нанівець ефективність будь-яких реформ. ЄСПЛ жорстко карає країни за подібні порушення конвенційних гарантій.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «D.S. проти Італії» (№ 14833/16), повідомляє  інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect.

D.S. був інфікований під час переливання крові. І хоча він отримав рішення національного суду про визнання його права на відшкодування шкоди, він не міг домогтися виконання цього рішення тривалий час.

Тоді чоловік звернувся до Європейського суду з прав людини. Він стверджував про порушення гарантій ст. 6§1 (право на справедливий судовий розгляд), ст. 1 Протоколу №1 (захист власності) та ст. 14 (заборона дискримінації) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

ЄСПЛ констатував порушення ст. 6§1 та ст. 1 Протоколу №1 та наказав країні компенсувати 10 тис. євро моральної шкоди.

Прикметно, аби домогтися справедливості, видатки і витрати заявника склали ще більшу суму – 12 тис. євро. Її також доведеться відшкодовувати Італії.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «D.S. проти Італії» (№ 14833/16) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту