Неповне оприлюднення результатів НСРД може становити порушення Конвенції

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

23 Жовтня 2019
|
3 004
|

рішення ЄСПЛ у справі «Батіашвілі проти Грузії» (заява № 8284/07)

Заяви політиків та поширення у засобах масової інформації відредагованого негласного запису телефонної розмови становили порушення презумпції невинуватості, гарантованої статті 6 §2 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Такого висновку дійшов Європейський суд з прав людини у справі «Батіашвілі проти Грузії» (заява № 8284/07), передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

У 2006 року в Грузії виникла напруженість через можливість виникнення конфлікту між озброєною групою в регіоні Кодорської ущелини та державою. Після проведення поліцейської операції органи влади взяли під контроль ущелину.

Іраклій Батіашвілі (Irakli Batiashvili) був обвинувачений у наданні допомоги та підтримці лідера збройних сил Кодорської ущелини. В основу обвинувачення лягла телефонна розмова між чоловіками, що була негласно записана. З цієї розмови, яку відтворили на телебаченні, випливало, що Батіашвілі обговорював питання можливої допомоги озброєному угрупуванню з боку абхазьких сепаратистів. Разом із тим, сам обвинувачений стверджував, що лідер повстанців відмовився від такої допомоги, але ця частина розмови не була оприлюднена.

Тим не менше, Батіашвілі в очікуванні суду протягом чотирьох місяців знаходився під вартою і зрештою був визнаний винним у злочині, але помилуваний президентом країни. Він подавав скарги на рішення про його досудове обмеження волі ув’язнення та доступ до доказів, але безуспішно.

Звертаючись до ЄСПЛ, він також стверджував, що заяви членів парламенту та розповсюдження в засобах масової інформації відредагованого запису телефонної розмови порушили його права відповідно до статті 6§2 (презумпція невинуватості) Конвенції.

Суд у Страсбурзі погодився із доводами заявника та присудив компенсацію завданої моральної шкоди у розмірі 3,6 тис. євро.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Батіашвілі проти Грузії» (заява № 8284/07) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту