Неможливість користуватися окулярами принижує гідність людини, – ЄСПЛ

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

3 Липня 2018
|
3 138
|

рішення у справі «T.K. проти Литви»

Тривалість часу, протягом якого обвинувачений у вчиненні злочину залишався без окулярів, а також ставлення органів влади незважаючи на багаторазові прохання повернути їх, є поводженням, що принижує гідність.

Такий висновок зробив Європейський суд з прав людини у рішенні у справі «T.K. проти Литви» (заява № 14000/12), передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Окуляри заявника були вилучені в нього на декілька місяців протягом кримінального провадження проти нього. Спроби оскаржити таке рішення на національному рівні не мало успіху.

Особа подала скаргу до ЄСПЛ на те, що той факт, що його окуляри були вилучені під час його арешту, складав порушення статті 3 (заборона катування) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, відповідно до якої нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню.

Суд дійшов до висновку, що пан К. був зазнав принизливого поводження у зв’язку з рівнем страждання у справі, його тривалістю та відсутністю будь-яких дій органів влади щодо його запитів про повернення окулярів.

З текстом прес-релізу рішення у справі «T.K. проти Литви» (заява № 14000/12) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту