Мотивація для уповноваженого з питань ЄСПЛ: досвід, нові контакти і рядок у резюме

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

28 Жовтня 2021
|
313
|

Мотивація для уповноваженого з питань ЄСПЛ

Знайти людину на заробітну плату максимум $2 тис., людину, яка розуміється на міжнародних арбітражах, вільно володіє англійською, бажано французькою, може спокійно в іноземних юрисдикціях здійснити представництво в суді – це фантастична історія.

На складнощі пошуку нового уповноваженого з питань Європейського суду з прав людини в інтерв’ю УП жалівся міністр юстиції Денис Малюська, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Він розповів, що наразі у міністерстві шукають заміну Івану Ліщині, який обіймав посаду уповноваженого і звільнився у вересні, і розраховують заповнити вакансію до кінця року.

«Болюче, звісно, але як я втримаю гарних юристів, які можуть отримувати в десятки разів більшу заробітну плату в приватному секторі? Ніяк. Тобто, звичайно, вони для резюме, для досвіду, для контактів працюють певний час в Міністерстві юстиції. Я сподіваюся, що я таку ж саму людину знайду на місце Івана Ліщини, яка буде зацікавлена в досвіді, в контактах і рядку в резюме, що був уповноваженим. Це єдиний мотиватор», – зазначив міністр.

За словами Д.Малюськи, на таке може погодитись хтось, хто хоче побудувати собі якусь репутаційну історію, але таких людей, мовляв, тільки в Україні можна на пальцях порахувати.

«Плюс це ще має бути людина, якій я повністю довіряю, тому що це ще й бюджет на юридичну допомогу і на виплати більше мільярда гривень. Завдання практично нереальне майже, тому вже довгенько шукаємо… Є чиновники, які отримують гарну зарплату, їх досить багато. Є чиновники навіть, які отримують надмірно високу зарплату. Але більшість отримують зарплату нижчу, ніж воно того вартує і яка б забезпечувала реально їх ефективну роботу. Тому я б сказав, що система оплати праці точно потребує перегляду. Це істотно обмежує добір гарних, якісних кадрів. Причому це має бути людина, у якої є напрацьована фінансова подушка, і вона готова витрачати свої особисті кошти з тим, щоб працювати на державу певний час. Вони точно не будуть довго працювати – роки два, і потім вони підуть», – говорить Д.Малюська.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту