Кришнаїти у Страсбурзі стягнули з Росії компенсацію за дифамацію

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

3 Грудня 2021
|
580
|

Рішення ЄСПЛ у справі «Центр товариств свідомості Крішни у Росії та Фролов проти Росії»

Нездатність влади захистити релігійні переконання організації кришнаїтів від ворожнечих висловлювань, а також свавільна відмова в дозволі послідовнику вайшнавізму проводити мирні публічні релігійні заходи становили порушення Конвенції.

ЄСПЛ ухвалив рішення у справі «Центр товариств свідомості Крішни у Росії та Фролов проти Росії» (заява №37477/11), повідомляє «ECHR. Ukrainian Aspect».

Справа стосувалася двох скарг на такі події:

– у 2008 році влада Ульянівської області організувала проект «Обережно – секти!» і в рамках цього проекту поширювалася брошура «Будьте уважні: секти!»;

– у 2013 році московська влада заборонила проведення вуличної акції кришнаїтів.

Нагадаємо, ст. 9 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному свободу думки, совісті і релігії.

Кожен має право на свободу думки, совісті та релігії; це право включає свободу змінювати свою релігію або переконання, а також свободу сповідувати свою релігію або переконання під час богослужіння, навчання, виконання та дотримання релігійної практики і ритуальних обрядів як одноособово, так і спільно з іншими, як прилюдно, так і приватно.

Свобода сповідувати свою релігію або переконання підлягає лише таким обмеженням, що встановлені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах громадської безпеки, для охорони публічного порядку, здоров’я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Суд у Страсбурзі постановив, що за першою скаргою мало місце порушення статті 9 (свобода думки, совісті і релігії) Конвенції стосвоно центру-заявника, за второю – порушення статті 11 (свобода зібрань та об’єднання) Конвенції в аспекті свободи релігії.

Кожному із заявників ЄСПЛ присудив по 7,5 тис. євро компенсації завданої моральної шкоди.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту