Коли заочне засудження порушує право на справедливий суд

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

5 Червня 2018
|
5 440
|

Рішення у справах Хисі, Мало, Мука, Топі проти Албанії

Європейський суд з прав людини констатував порушення ст. 6 (Право на справедливий суд) Конвенції про захист прав та основоположних свобод у чотирьох кримінальних провадженнях, проведених за відсутності обвинувачених.

Відповідний прес-реліз рішень у справах «Хисі проти Албанії» (заява № 72361/11), «Мало проти Албанії» (№ 72359/11), «Мука проти Албанії» (№ 57456/11) та «Toпі проти Албанії» (№ 14816/08) оприлюднено на сайті ЄСПЛ, передає  інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Три з чотирьох заявників мешкали закордоном і дізналися про своє засудження лише тоді, коли їх депортували в Албанію. Останній заявник був виправданий, але через рік він був визнаний винним рішенням апеляції. Сім’я проінформувала заявника про засудження, ажде той поїхав закордон після його виправдання судом першої інстанції.

Заявникам був наданий дозвіл на подання апеляції, але апеляційний та верховний суди підтвердили їх засудження. Всі конституційні скарги були відхилені.

Посилаючись, зокрема, статтю 6§1 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод всі заявники стверджували, що провадження проти них були несправедливими, оскільки вони були проведені

1) за їх відсутності,

2) без їх інформування,

3) без їх відмови від права з’явитися в суді.

Європейський суд з прав людини встановив порушення ст. 6 Конвенції в усіх чотирьох справах.

З текстом прес-релізу рішення у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту