Коли амністія порушує права потерпілого від злочину

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

23 Листопада 2018
|
2 192
|

рішення у справі «Пулфер проти Албанії»

Кілька розслідувань, що були відриті за заявою потерпілої від нападу, було послідовно припинено в світлі ухвалення законів про загальну амністію. ЄСПЛ розглянув проблему в контексті порушення статті 3 (заборона катування) Конвенції.

Прес-реліз відповідного рішення у справі «Пулфер проти Албанії» (заява № 31959/13) оприлюднено на сайті Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Віолета Пульфер виявилася потерпілою від нападу С.Н., який був пов’язаний із майновою суперечкою. Нападник неодноразово намагався позбавити В.Пульфер її володіння. Він робив неодноразові спроби виселити її з житла. І одна з таких спроб була пов’язана із застосуванням фізичної сили (як стверджувалося, придушуючи канатом, тягнув по кімнаті).

Згодом С.Н. був обвинувачений у вчиненні самоуправства. Але звинувачення було скасоване відповідно до Закону про загальну амністію, який перешкоджав переслідуванню в кримінальному порядку подібних злочинів.

На підставі призначеного прокурором медичного огляду, який виявив видимі сліди на її шиї внаслідок удушення і гематоми на її голові від удару твердого об’єкта, було відкрите друге провадження проти С. Н., якому висунули обвинувачення в нанесенні тілесних ушкоджень.

Згодом проти С.Н. було відкрите третє провадження, пов’язане із погрозами. Але усі розслідування були припинені в світлі Закону про загальну амністію. Верховний Суд підтвердив ці рішення після апеляцій, поданих потерпілою.

В.Пульфер звернулася до Європейського суду з прав людини. Вона стверджувала, зокрема, що органи влади під час розгляду її тверджень про напад не виконали свій обов’язок захищати її. Суд у Страсбурзі погодився із доводами скаржниці і констатував факт порушення державою ст. 3 (заборона катування) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Пулфер проти Албанії» (заява № 31959/13) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту