Кабмін погодив законопроекти, спрямовані на виконання Україною рішень ЄСПЛ щодо прав засуджених

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

3 Вересня 2020
|
1 993
|

Кабмін погодив законопроекти, спрямовані на виконання Україною рішень ЄСПЛ щодо прав засуджених

Кабінет Міністрів України під час останнього засідання погодив проекти законів, розроблені Міністерством юстиції, які мають виправити помилки в українському законодавстві в частині прав засуджених.

Йдеться про виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини «Василь Іващенко проти України», «Найдьон проти України», «Петухов проти України №2», «Веніамін Тимошенко та інші проти України», «Швидка проти України», «Харченко проти України», «Чанєв проти України» та «Кущ проти України», передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect» з посиланням на прес-службу Мін’юсту.

На викоання цих рішень відомство підготувало два законопроекти:

– «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини»;

– «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини».

Серед змін передбачено впровадження права засуджених на отримання електронних копій документів кримінального провадження; скасування окремих обмежень на проведення страйків; зменшення випадків застосування адміністративного арешту та прискорення розгляду апеляцій на застосування адміністративного арешту; запровадження можливості спільного утримання довічників та осіб, які повинні відбувати покарання у приміщеннях камерного типу виправної колонії максимального рівня безпеки.

Також чиновники спробують навести лад зі звільненням осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, оскільки ЄСПЛ констатував, що існуючий механізм помилування в Україні не відповідає Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, і механізм звільнення довічників повинен бути чіткішим, прозорішим та передбачуванішим.

Так, у механізмі звільнення осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, пропонується встановити такі норми:

– звернення про зміну покарання можна подавати після відбуття 10 років ув’язнення;

– повинен бути підготовлений аргументований план реінтеграції ув’язненого у суспільство;

– суд матиме право замінити довічне позбавлення волі на строкове позбавлення волі від 15 до 20 років (тобто мінімальний строк ув’язнення довічника буде 25 років: мінімум 10 років до звернення до суду, а потім додатково від 15 до 20 років ув’язнення).

Кримінальне провадження в суді першої інстанції у випадках розгляду питання про заміну довічного позбавлення волі здійснюватиметься колегіально судом у складі трьох суддів. Так само під час виконання вироків здійснюватиметься розгляд питання про заміну покарання у виді довічного позбавлення волі більш м’яким.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту