Гестаційне сурогатне материнство: огляд рішень ЄСПЛ

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

31 Січня 2020
|
2 277
|

огляд рішень ЄСПЛ з проблем гестаційного сурогатного материнства

Європейський суд з прав людини розглядає справи стосовно домовленостей про гестаційне сурогатне материнство переважно відповідно до статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції.

Для того щоб визначити, чи було втручання органів влади в приватне і сімейне життя необхідним в демократичному суспільстві і був встановлений справедливий баланс між різними дотичними інтересами, Європейський суд з прав людини розглядає, чи було втручання відповідним до законодавства, переслідувало законну мету або цілі і було відповідним переслідуваним цілям.

Як передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect»,огляд містить інформацію про такі рішення ЄСПЛ у справах:

– Mennesson проти Франції і Labassee проти Франції (рішення Палати від 26 червня 2014р.);

– D.  та інші проти Бельгії (рішення Палати від 8 липня 2014 р.);

– Paradisoі Campanelliпроти Італії (рішення Великої палати від 24 січня 2017 р.);

– С і E проти Франції (рішення комітету про прийнятність від 19 листопада 2019 р.).

Також огляд містить Консультативний висновок (за запитом Касаційного судуФранції) щодо визнання у національному законодавстві правових відносин батько-дитина між дитиною, народженою за допомогою угоди про гестаційне сурогатне материнство за кордоном, та передбачуваною матір’ю.

З оглядом рішень ЄСПЛ з проблем гестаційного сурогатного материнства у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна переглянути на посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту