Героїн, поліцейські, два понятих: засуджений довів у ЄСПЛ несправедливість суду

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

19 Березня 2019
|
2 898
|

рішення ЄСПЛ у справі «Кобіашвілі проти Грузії» (№ 36416/06)

Арчіла Кобіашвілі було визнано винним в придбанні та зберіганні героїну та засуджено до шести років ув’язнення. Але він оскаржив справедливість процесу та допустимість використаних доказів у ЄСПЛ.

Прес-реліз рішення у справі «Кобіашвілі проти Грузії» (№ 36416/06) оприлюднено на сайті Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect.

В основу вироку Кобіашвілі легли протокол обшуку, свідчення двох співробітників поліції, які провели цей обшук, та двох понятих, які, як стверджувалося, були присутні під час слідчої дії.

Водночас, Кобіашвілі під час розслідування постійно стверджував, що його не обшукували ні до, ні після арешту, а також те, що речовина, яка, як стверджується, була знайдена у нього, була підкинута поліцією.

Оскарження рішення суду успіху не мало.

А от Євпропейський суд з прав людини, куди засуджений звернувся за захистом права на справедливий судовий розгляд відповідно до ч. 1 ст. 6 Конвенції погодився із заявником.

Останній скаржився на те, що засудження було несправедливим, оскільки воно було засноване на сфабрикованих доказах. Також він стверджував, що йому не була надана ефективна можливість оскаржити обшук або використання доказів, отриманих в такий спосіб.

Суд у Страсбурзі оцінив моральні страждання Кобіашвілі у суму 3,5 тис. євро, які має сплатити Грузія.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Кобіашвілі проти Грузії» (№ 36416/06) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту