Формальне виконання вимог законодавства порушило Конвенцію

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

23 Липня 2021
|
1 514
|

рішення ЄСПЛ у справі «Хачатріан і Коновалова проти Росії»

Надмірний бюрократизм, коли заради формального дотримання закону наноситься шкода інтересам громадян, часто порушує конвенційні гарантії.

Це вкотре підтвердив Європейський суд з прав людини в рішенні у справі «Хачатріан і Коновалова проти Росії» (№ 28895/14),  повідомляє інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect.

Подружжя Мкртіч Хачатріан та Єлизавета Коновалова (вірменин та росіянка) разом із дитиною проживали у Сосногорську (РФ).

При цьому Хачатріан перебував на території РФ з 2001 року. Національні органи влади відмовились продовжувати йому посвідку на проживання. Офіційною причиною стала відсутність медичної довідки, що згідно із законодавством мала додаватися до відповідної заяви.

Подружжя звернулося до ЄСПЛ. Посилаючись на ст. 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції, подружжя скаржилося на те, що рішення було непропорційним і не враховувало наслідки для їх сімейного життя.

Суд у Страсбурзі констатував порушення статті 8 Конвенції та присудив 2 тис. євро відшкодування моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Хачатріан і Коновалова проти Росії» (№ 28895/14) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту