€ 20 тис. заплатить Росія за відмову надати ЄСПЛ матеріали кримінальної справи

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

31 Серпня 2021
|
857
|

рішення ЄСПЛ у справі «Естемірова проти Росії»

Росія відмовилася надати повну копію матеріалів кримінальної справи про вбивство правозахисниці Наталії Естемірової. Через це Європейському суду з прав людини не вдалося провести якісне розслідування.

На це ЄСПЛ звернув увагу в рішенні у справі «Естемірова проти Росії» (заява №42705/11), повідомляєінформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

У липні 2009 року Н.Естемірову заштовхали в автомобіль в Грозному, вона встигла крикнути, що її викрадають. Через кілька годин тіло жінки з вогнепальними пораненнями грудей і голови знайшли в лісі біля траси в сусідній Інгушетії.

Звинувачення у вбивстві Естемірової пред’явили сепаратистові Алхазуру Башаєву, якого також вбили через кілька місяців після загибелі правозахисниці. Колеги правозахисниці були впевнені, що до вбивства причетні чеченські силовики і глава республіки.

У 2011 році сестра загиблої звернулися до ЄСПЛ. Однак, суд через відсутність матеріалів не зміг упевнитися, що російське розслідування було ретельним. Крім того, сестра правозахисниці не змогла довести, що Естемірову викрали представники влади.

В результаті ЄСПЛ визнав, що Росія не відповідальна за вбивство Естемірової. Порушення ст. 2 (право на життя) Конвенції не було. При цьому вказав на необхідність продовжити розслідування. Суд одноголосно встановив, що під час розслідування смерті Естемірової Росія порушила статтю 38 (обов’язок надати необхідні умови для розгляду справи) Конвенції.

Сестрі правозахисниці призначено 20 тисяч євро компенсації.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту