Домашнє насильство: ЄСПЛ зобов’язав РФ вирішити проблему системно

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

16 Грудня 2021
|
638
|

рішення ЄСПЛ у справі «Тунікова та інші проти Росії»

Росія має внести до законодавства поправки, спрямовані на запобігання повторним актам домашнього насильства та захист жертви такого насильства.

Відповідне рішення у справі «Тунікова та інші проти Росії» (заява №55974/16 та 3 інших) прийняв Європейський суд з прав людини, повідомляє «ECHR. Ukrainian Aspect».

ЄСПЛ зобов’язав Росію виплатити 450,7 тис. євро компенсації Наталі Туніковій, Олені Гершман, Ірині Петраковій та Маргариті Грачовій, які зазнали домашнього насильства.

Суд зобов’язав запровадити захисні приписи (тимчасова заборона наближення) та криміналізувати всі акти домашнього насильства, включаючи побої.

Найбільше (370,7 тис. євро було присуджено М.Грачовій, яку чоловік вивіз у ліс та відрубав кисті рук. Він ревнував її та підозрював у зрадах. Жінка неодноразово повідомляла поліцію про погрози чоловіка, але дільничний ігнорував її скарги.

У 2017 році в Росії набув чинності закон про декриміналізацію домашнього насильства. Побої, вчинені вперше, були перекваліфіковані з кримінального на адміністративні правопорушення. Втім, у квітні 2021 року Конституційний суд зобов’язав змінити статтю Кримінального кодексу для захисту жертв домашнього насильства, оскільки ця стаття «не забезпечує пропорційний кримінально-правовий захист», якщо насильство вчинено людиною, яка має судимість».

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту