Для відмови від батьківства недостатньо відсутності біологічного зв’язку?

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

15 Червня 2018
|
3 948
|

рішення у справі «Багнєвський проти Польщі»

Європейський суд з прав людини не побачив порушення статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод у неможливості відмовитися від батьківства при встановленні факту відсутності біологічного зв’язку.

Відповідний прес-реліз за рішенням ЄСПЛ у справі «Багнєвський проти Польщі» (заява № 28475/14) оприлюднено на сайті суду, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Після розлучення у чоловіка з’явилися сумніви, що він є батьком дитини, народженої у шлюбі. Аби розвіяти їх, він замовив позасудове дослідження ДНК, надавши свої генетичні зразки і  зразки дитини. За результатами експертизи виявилася відсутність біологічного зв’язку.

Чоловік подав позов про відмову від батьківства. Суд видав наказ про проведення дослідження ДНК, яке дитина і мати проходити відмовилися. Тоді суд врахував первинне позасудове дослідження і постановив, що позивач не є біологічним батьком дитини.

Але це рішення не встояло в апеляції через те, що позасудовий аналіз не міг розглядатися як вирішальний доказ в цивільному провадженні. Також суд зауважив, що чоловік не міг використати відмову дитини пройти дослідження, аби зробити висновки всупереч її інтересам.

Тоді чоловік поскаржився на відхилення його позову про відмову від батьківства до Європейського суду з прав людини, який не побачив у рішеннях національних органів порушення права на повагу до приватного і сімейного життя.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Багнєвський проти Польщі» (заява № 28475/14) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту