Держслужбовці через ЄСПЛ змусили державу компенсувати їм низькі зарплати

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

16 Липня 2018
|
4 448
|

Рішення у справі «Мірковіч та інші проти Сербії»

Європейський суд з прав людини встановив порушення ст. 6 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод у суперечливих судових рішеннях щодо додаткових виплат державним службовцям.

Відповідний реліз рішення у справі «Мірковіч та інші проти Сербії» оприлюднено на сайті суду, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Службовці пенітенціарної системи, яким протягом чотирьох років Сербія виплачувала меншу зарплату, ніж було визначено законом, подавали цивільні позови проти держави вимагаючи компенсацію.

Деякі з них виграли справи у судах та отримали компенсацію, деякі – програли. Звернення останніх зі скаргами до конституційного суду і посилання на те, що національні суди, які приймали суперечливі рішення у подібних справах, порушили право на правову визначеність і право на справедливий судовий розгляд, успіху не мали. Конституційний суд відхилив всі конституційні скарги заявників як необґрунтовані.

Тоді держслужбовці з аналогічними аргументами звернулися до ЄСПЛ, стверджуючи, що відхилення національними судами їх цивільних позовів і водночас прийняття рішень на користь інших заявників з однаковими скаргами, порушувало їх право, гарантоване статтею 6 Конвенції.

Суд у Страсбурзі констатував порушення Конвенції щодо 14 заявників, призначивши справедливу сатисфакцію. Водночас заяви 4 осіб були визнані неприйнятними.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Мірковіч та інші проти Сербії» у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту