Демонстрація біля аеропорту не становить загроз безпеці, – ЄСПЛ

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

31 Травня 2018
|
2 002
|

Справа «Об'єднана профспілка цивільної авіації та Ксорба проти Угорщини»

Європейський суд з прав людини констатував порушення ст. 11 (Свобода зібрань та об’єднання) Конвенції про захист прав та основоположних свобод у забороні поліцією демонстрації на узбіччі дороги до міжнародного аеропорту Будапешта.

Відповідний прес-реліз рішення у справі «Об’єднана профспілка цивільної авіації та Ксорба проти Угорщини» (№ 27585/13) оприлюднено на сайті ЄСПЛ, передає  інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Організація мала намір провести двогодинну демонстрацію проти запланованого скорочення заробітної плати працівникам аеропорту. Поліція заборонила цей захід через небезпеку для руху та перешкоджанню доступу до аеропорту. Це рішення поліції підтримав суд.

Профспілка звернулася до ЄСПЛ, поскаржившись на те, що заборона демонстрації була непропорційним втручанням у їх права. Суд встановив порушення прав, гарантованих статтею 11 Конвенції.

Нагадаємо, відповідно до ст. 11 Конвенції кожен має право на свободу мирних зібрань і свободу об’єднання з іншими особами, включаючи право створювати профспілки та вступати до них для захисту своїх інтересів. Здійснення цих прав не підлягає жодним обмеженням, за винятком тих, що встановлені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної або громадської безпеки, для запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб. Ця стаття не перешкоджає запровадженню законних обмежень на здійснення цих прав особами, що входять до складу збройних сил, поліції чи адміністративних органів держави.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Об’єднана профспілка цивільної авіації та Ксорба проти Угорщини» (№ 27585/13) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту