Чому ЄСПЛ не захистить мігрантів на кордоні Білорусі та Польщі пояснив екс-суддя

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

18 Листопада 2021
|
358
|

ЄСПЛ не захистить мігрантів на кордоні Білорусі та Польщі

Використання польськими прикордонниками на кордоні з Білорусією водометів та сльозогінного газу щодо мігрантів не стане приводом для розгляду порушення прав останніх у Європейському суді з прав людини.

Про це заявив екс-суддя ЄСПЛ Дмитро Дєдов, повідомляє «ECHR. Ukrainian Aspect».

Нагадаємо, мігранти біля КПП «Брузги – Кузня» на білорусько-польському кордоні 16 листопада продовжили спроби прорватися до Польщі. Вони кидали каміння та пляшки. Коли ж група мігрантів, у руках яких були ціпки, спробувала зламати ділянку паркану, польські правоохоронці застосували сльозогінний газ, а потім і водомети.

«Мігранти не можуть подати такий позов до ЄСПЛ, оскільки вони намагаються проникнути на територію без необхідного дозволу чи візи. Цей розсуд держави допускати іноземців на свою територію може бути оскаржений лише в обмежених випадках, яких не належить насильницьке проникнення на територію чужої держави», — розповів Д.Дєдов.

За його словами, дії польських правоохоронців можуть бути виправдані, оскільки їхня мета – припинення заворушень на кордоні.

«Я не оцінюватиму ці дії, але зважаючи на все, такі дії виправдані в усіх країнах Євросоюзу для припинення заворушень, якщо тільки вони не мають характеру застосування надмірної сили в певних обставинах. Тому для оцінки потрібно знати всі обставини, включаючи шкоду для здоров’я конкретних заявників», — сказав екс-суддя ЄСПЛ.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту