Чому сертифікати вакцинації COVID-19 опиняться у ЄСПЛ пояснила генсек Ради Європи

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

22 Березня 2021
|
709
|

сертифікати вакцинації COVID-19

Питання введення у Європі сертифікатів COVID-вакцинації обов’язково стане предметом вивчення у Європейському суді з прав людини.

Таке переконання висловила генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич під час засідання постійного комітету, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

«Це складне питання, яке включає важливий вимір в області прав людини … Сертифікати вакцинації повинні враховувати вимоги конфіденційності та захисту персональних даних. Будь-який документ, що забезпечує доступ вакцинованих людей до реалізації своїх прав, до служб або певних місць, є проблематичним питанням, якщо цього доступу будуть позбавлені люди, які не можуть вакцинуватися або позбавлені шансів бути вакцинованими», – зазначила генсек РЄ.

Єврочиновник звернула увагу, що міжнародні конвенції, включаючи Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, визначають жорсткі вимоги до забезпечення прав людини в такій чутливій сфері, як охорона здоров’я. Зокрема, пацієнти повинні бути проінформовані про медичні втручання, а випадки їх обов’язковості також чітко визначені. Крім того, медичне забезпечення, включаючи вакцинацію проти COVID-19, не повинно бути дискримінаційним.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту