Бос сицилійської мафії домігся в ЄСПЛ послаблення особливого режиму ув’язнення … після смерті

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

2 Листопада 2018
|
1 894
|

рішення у справі «Прованцано проти Італії»

Європейський суд з прав людини констатував порушення Італією статті 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод щодо продовження особливого режиму ув’язнення для боса сицілійської мафії Бернарда Прованцано, який хворів на рак та невдовзі помер у лікарні.

Прес-реліз рішення у справі «Прованцано проти Італії» (№ 55080/13) оприлюднено на сайті Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Для Бернарда Прованцано з відомого на весь світ містечка Корлеоне, що на Сицилії, якого у 2006 році було засуджено до кількох довічних ув’язнень, італійська влада застосувала особливий режим тримання під вартою. Цей режим, зокрема, передбачав цілодобове відео- та аудіоспостереження, заборону використання телефону, моніторинг листування, допускав спілкування лише з адвокатами, а побачення з родиною (дружиною і синами) дозволялися лише раз на місяць. Умови тримання продовжувалися щорічно до 2010 року, потім кожні два роки до 2016 року.

Перебуваючи у в’язниці, Б.Прованцано захворів на рак і з 2013 року був прикутий до ліжка, мав штучне харчування через живильну трубку. У 2014 році його госпіталізували до виправного відділення цивільної лікарні.

З 2013 року через суд він вимагав припинення його покарання у зв’язку зі станом здоров’я, а також звертався з клопотанням про скасування спеціального режиму ув’язнення. Суди, посилаючись на медичні висновки та звіти експертів, констатували факт отримання належного лікування та залишили в силі суворий режим, керуючись інтересами громадського порядку та безпеки.

Посилаючись на статтю 3 (заборона катування) Конвенції, Прованцано поскаржився до ЄСПЛ на невідповідну медичну допомогу у в’язниці та на продовження особливого режиму в’язниці, незважаючи на погане здоров’я.

Суд у Страсбурзі в частині умов тримання під вартою не побачив порушень, але констатував порушення ст. 3 Конвенції у зв’язку з продовженням особливого режиму ув’язнення 23 березня 2016 року (за 2,5 місяці після останнього подовження режиму Бернард Прованцано помер).

Водночас, ЄСПЛ не присудив жодної компенсації моральної шкоди, постановивши, що виявлення порушення склало достатньо справедливу сатисфакцію.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Прованцано проти Італії» (№ 55080/13) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту