Адвокатів БПД навчали складати заяви до ЄСПЛ

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

20 Серпня 2021
|
1 038
|

складення заяви до Європейського суду з прав людини

Такі важливі елементи заяви, як формулювання позицій, обґрунтування порушень та безпосереднє заповнення формуляру є фундаментом, стартовим майданчиком на шляху до визнання заяви прийнятною та її подальшого розгляду.

У складенні заяв до Європейського суду з прав людини практикувалися учасники тренінгу у Львові, який проходив 12 – 13 серпня у клубі PRAVOKATOR, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Організаторами тренінгу для адвокатів системи БПД виступили Координаційний центр з надання правової допомоги спільно з Харківською правозахисною групою. Спікерами на заході були директор цієї групи Євген Захаров та юрист ХПГ Ганна Овдієнко.

Згідно статистики звернень до ЄСПЛ за 2020 рік Україна зберігає третє місце серед країн-членів Ради Європи за кількістю позовів – близько 15% від загальної кількості звернень. У порівнянні з минулими роками – кількість скарг збільшилась. Що стосуються суті звернень, то понад 5000 звернень проти України стосуються порушення прав людини в Криму та на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей. По 109 справах суд виніс рішення по суті, в 66 з них Україну визнав винною у порушенні прав людини і зобов’язав виплатити заявникам майже 1,5 млн. євро компенсації.

Статистика звернень ЄСПЛ свідчить, що найчастіше українські громадяни звертаються до Європейського суду з прав людини, зокрема, через:

надмірну тривалість розгляду цивільних та кримінальних справ у судах;

катування і нелюдські умови перебування у місцях досудового тримання під вартою або в місцях виконання покарань;

неефективність розслідування правоохоронними органами скарг на жорстоке поводження з боку представників державних органів;

відсутність належної медичної допомоги особам, які перебувають у місцях попереднього ув’язнення або в установах виконання покарань;

неналежні умови тримання під вартою;

порушення права на справедливий судовий розгляд;

порушення права людини на свободу вираження поглядів та права на мирні зібрання

порушення права на мирне володіння своїм майном тощо.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту