3 кв. м.: переповненість камер в’язниць не є катуванням, – ЄСПЛ

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

21 Травня 2018
|
2 515
|

Переповненість камер. Справа «Пілаліс та інші проти Греції»

Європейський суд з прав людини не знайшов порушення статті 3 (заборона катування та нелюдського або такого, що принижує гідність поводження) Конвенції щодо ув’язнених, які мали менш ніж 3 кв. м особистого простору у камерах.

Відповідний реліз у справі «Пілаліс та інші проти Греції» було оприлюднено на сайті ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс “ECHR.Ukrainian Aspect”.

За словами трьох заявників, вони мали менш ніж 3 кв. м особистого простору у своїх камерах у в’язниці Домокос (Греція) через переповненість. Вони також скаржилися на зменшення водопостачання та стверджували, що їжа та медичне обслуговування були невідповідними. Ув’язнені відмовлялися повертатися в свої камери або їсти вимагаючи негайно призначити лікаря для в’язниці. У заяві в пресі вони закликали до доступу до медичного лікування. Заявники зверталися зі скаргами щодо їх умов тримання під вартою до прокурора, який контролює в’язницю, але не отримали жодної відповіді.

Заявники поскаржились до ЄСПЛ на умови тримання під вартою у в’язниці та відсутність ефективного засобу судового захисту у зв’язку з цим.

ЄСПЛ констатував відсутність порушення ст. 3 (заборона катування та нелюдського або такого, що принижує гідність поводження) Конвенції з прав людини та основоположних свобод, втім встановив порушення ст. 13 (право на ефективний засіб судового захисту) та постановив компенсувати моральну шкоду.

Переклад українською мовою прес-релізу ЄСПЛ у справі «Пілаліс та інші проти Греції», який здійснили президент Спілки адвокатів України Олександр Дроздов та директор АБ «Дроздова та партнери» Олена Дроздова, можна переглянути за посиланням.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту