Застосування стандартів ЄСПЛ для захисту власності у кримінальному процесі (матеріали вебінару)

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

26 Травня 2020
|
2 745
|

Захист власності у кримінальному провадженні. Вебінар 25 травня 2020 року

Як захистити майнові інтереси у кримінальному провадженні з урахуванням наявних стандартів практики застосування ЄСПЛ норм Протоколу №1 до Конвенції? Зокрема, як повернути тимчасово вилучене майно?

Відповіді на ці питання шукали вчені  та адвокати-практики під час вебінару, організованого адвокатом, засновником та експертом ECHR.Ukrainian Aspect, головою Комітету НААУ з питань БПД Олександром Дроздовим.

Нагадаємо, відповідно до ст. 1 Протоколу № 1 кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права. Проте попередні положення жодним чином не обмежують право держави вводити в дію такі закони, які вона вважає за необхідне, щоб здійснювати контроль за користуванням майном відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків чи інших зборів або штрафів.

Співдоповідачем заходу виступила член Комітету НААУ з кримінального права та процесу, науковий радник Barristers Ірина Гловюк.

Під час заходу учасники дослідили практику Європейського суду з прав людини та практику Касаційного кримінального суду ВС з питань застосування ст. 1 Протоколу № 1, зокрема, на прикладі рішення у справі «East/West Alliance Limited» проти України»(заява № 19336/04).

Частина 1

Частина 2

Частина 3

Частина 4

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту