За рішенням ЄСПЛ знесли православну церкву

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

7 Червня 2021
|
945
|

За рішенням ЄСПЛ знесли православну церкву

У Боснії і Герцеговині днями знесли церкву. Рішення про необхідність таких дій Європейський суд з прав людини виніс у жовтні 2019 року. Місцеві чиновники заявляють, що будівлю відновлять її в іншому місці.

Сербський православний церковний муніципалітет побудував церкву на місці зруйнованого приватного володіння Фати Орлович, яка в період війни 1992 – 1995 років разом з сімома дітьми і чоловіком покинула свою ділянку.

У 1998 році в рамках виконання Програми 7 до Дейтонською угодою, яке гарантує право на вільне повернення біженців до своїх домівок і право на повернення власності, Республіка Сербська (сербська частина Боснії і Герцеговини) прийняла Закон про припинення застосування Закону про використання покинутого майна.

Сім’я Орлович порушила справу про стягнення майна та рішенням Міністерства у справах біженців і переміщених осіб у 2001 році було встановлено їх право на повну реституцію власності.

Майно тоді було повернуто за винятком ділянки, на якому була побудована церква. У наступні роки Орлович безуспішно намагалися повернути собі все майно.

У зв’язку з цим Європейський суд з прав людини одноголосно постановив, що мало місце порушення статті 1 Протоколу № 1 (захист власності) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Суд встановив, що це було недотримання владою остаточних та обов’язкових рішень 1999 і 2001 років, що встановлюють право на повернення володіння даним майном, для чого влада не представили жодних виправдань. Це призвело до серйозного порушення права на власність.

Суд також постановив шістьма голосами проти одного відповідно до статті 46 (зобов’язання і виконання судових рішень), що держава-відповідач має забезпечити виконання двох рішень, винесених на користь позивачів, і, зокрема, забезпечити видалення церкви з їх ділянки.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту