ЄСПЛ запитав Україну про підстави публікації персональних даних журналістів

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

18 Серпня 2021
|
1 069
|

підстави публікації персональних даних журналістів

Європейський суд з прав людини комунікував Україні скаргу трьох журналістів, які заявили про порушення їхніх прав у зв’язку з робочою поїздкою в 2015 році в самопроголошену Донецьку Народну Республіку і отриманням акредитації від «керівництва ДНР».

Про це повідомило Російське агентство правової та судової інформації.

У травні 2016 року на сайті «Миротворець» був розміщений список представників преси (з їх персональними даними), яким було видано акредитацію від терористичної організації ДНР.

Через деякий час там же була опублікована стаття, в якій громадян України Ніну Потарську, Віталія Атанасова і Романа Клименка звинувачували у злочинній співпраці з «владою ДНР».

Вони звернулися за захистом своїх прав до Європейського суду з прав людини (скарга №28523/19). Посилаючись на порушення ст. 8 (Право на повагу до приватного і сімейного життя), ст. 10 (Свобода вираження поглядів) і ст. 13 (Право на ефективний засіб правового захисту) Конвенції, заявники стверджували, що «Миротворець» фактично афілійований з представниками влади, в т.ч. керівництвом силових відомств, тому ефективне розслідування факту розголошення персональних даних журналістів неможливе.

У зв’язку із скаргою ЄСПЛ звернувся до України з наступними питаннями:

– чи мало місце втручання держави в здійснення прав, гарантованих Конвенцією, у світлі висунутих тверджень про тісний зв’язок сайту «Миротворець» з державними органами і, в разі такого втручання, чи відповідало воно вимогам закону, і чи було необхідним у демократичному суспільстві;

– чи виникли у держави позитивні зобов’язання в зв’язку з порушеннями, описаними заявниками і чи були вони виконані;

– чи володіє Україна достатнім інструментарієм, і чи забезпечує вона процесуальні гарантії того, що заявники можуть відстоювати свої права, гарантовані Конвенцією, в зв’язку з оспорюваними публікаціями, а також наявність превентивних (судові заборони) і ретроспективних (пов’язані з компенсацією) правових заходів.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту