ЄСПЛ іде на карантин: що буде зі справами і строками

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

16 Березня 2020
|
3 650
|

ЄСПЛ іде на карантин коронавірус

Беручи до уваги останні рішення французької влади та Ради Європи у зв’язку із світовою кризою в галузі охорони здоров’я, що виникла через поширення коронавірусу, Європейський суд з прав людини оголосив про низку виняткових заходів.

Відповідний реліз розміщенона сайті ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Суд проводжуватиме свою основну діяльність в частині вирішення пріоритетних справ. З цією метою запроваджується дистанційний режим роботи, щоб забезпечити безперервність виконання його завдань.

Зокрема, такі заходи вжито для розгляду термінових звернень про тимчасові заходи відповідно до правила 39 Регламенту Суду (це правило застосовується лише тоді, коли існує неминучий ризик незворотної шкоди).

Приміщення Європейського суду з прав людини наразі не доступні для громадськості, а засідання, призначені на березень та квітень, скасовуються в очікуванні подальших рішень.

Шестимісячний термін подання заяв відповідно до статті 35 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод є винятково призупиненим на один місяць, починаючи з понеділка 16 березня 2020 року.

Усі строки, відведені на розгляд справ, які наразі тривають, будуть призупинені на один місяць, починаючи з понеділка 16 березня 2020 року.

Ці нові умови роботи будуть постійно переглядатися, залежно від розвитку санітарної ситуації, щоб зробити все можливе для того, щоб ЄСПЛ продовжував функціонувати, дотримуючись правил, встановлених країною учасницею.

Наразі РСУ вжила менш інтенсивних заходів. Так серед іншого рекомендувала клопотати про відкладення розгляду справ у зв’язку з карантинними заходами та усі необхідні документи надавати надавати суду в електронному вигляді.

Може й національним судам та законотворцями подбати про учасників судових процесів шляхом застосування більш жорстких обмежень ?

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту