Вода до Криму і мова: ЄСПЛ відхилив вимоги РФ про тимчасові заходи

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

27 Липня 2021
|
6 039
|

Справа

Європейський суд з прав людини постановив відхилити вимоги Росії у міждержавній скарзі «Росія проти України» в частині застосування тимчасових заходів відповідно до Правила 39 Регламенту ЄСПЛ.

Разом із подачею скарги № 36958/21 проти України Генпрокуратура РФ заявила про необхідність застосування таких заходів:

– припинити обмеження прав російськомовних людей, в тому числі щодо доступу до їх рідної мови в школі, в засобах масової інформації та в Інтернеті;

– вимагати від української влади припинити блокаду Північно-Кримського каналу.

ЄСПЛ постановив відхилити клопотання, сформульоване на підставі статті 39 Регламенту, у зв’язку з відсутністю реальної небезпеки нанесення непоправного збитку істотному праву, що випливає з Конвенції.

Нагадаємо, 22 липня Росія подала скаргу до Євросуду, в якій йдеться про 10 груп порушень. Зокрема, українську владу звинуватили власті звинуватили у загибелі мирного населення на Майдані Незалежності та у Будинку профспілок в Одесі у 2014 році, під час проведення Антитерористичної операції на сході країни, у переслідуванні інакомислячих журналістів і політиків, водній блокаді Криму, дискримінації російськомовного населення та причетність до загибелі людей внаслідок обстрілів Збройними силами України суміжної території РФ. Окремо йдеться про відповідальність України за збитий у небі над Донбасом малайзійський Boeing MH17.

Відзначимо, тимчасові заходи, передбачені в статті 39 Регламенту суду, приймаються в інтересах сторін або в інтересах належного провадження у справі, але не віщують про подальші рішення щодо прийнятності скарги або суть розглянутих скарг.

 

Правило 39 (Тимчасові заходи)

  1. Палата або, коли це доцільно, її голова може – на прохання сторони чи будь-якої іншої заінтересованої особи або з власної ініціативи – вказати сторонам, який тимчасовий захід, на її думку, слід вжити в інтересах сторін або в інтересах належного провадження у справі.
  2. Повідомлення про ці заходи негайно передається до Комітету міністрів.
  3. Палата може вимагати від сторін надання інформації стосовно будь-якого питання, пов’язаного із здійсненням будь-якого тимчасового заходу, визначеного нею.
Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту