Уряд схвалив проекти щодо поновлення прав засуджених відповідно до вимог ЄСПЛ

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

9 Червня 2021
|
1 079
|

поновлення прав засуджених

Кабінет Міністрів України погодив законопроекти щодо заходів, спрямованих на поновлення прав засуджених осіб та осіб, взятих під варту, у зв’язку з неналежними умовами їх тримання.

Як повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька за наслідками засідання Уряду, зміни забезпечать відповідність законодавства України Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, що вимагає Європейський суд з прав людини.

Йдеться про зміни до Кримінального, Кримінального процесуального кодексу, Кримінально-виконавчого кодексу та низки інших законодавчих актів України.

Нагадаємо, 30 січня 2020 року ЄСПЛ ухвалив друге «пілотне» рішення у справах проти України та вказав на нагальність якнайшвидшого вжиття комплексних заходів як для покращення матеріально-побутових умов тримання під вартою, так і впровадження ефективних превентивних та компенсаційних засобів юридичного захисту у випадку неналежних умов тримання під вартою.

Станом на сьогодні на контролі Комітету міністрів Ради Європи в рамках групи справ, яка стосується проблеми неналежних умов тримання під вартою («Невмержицький та інші проти України»), знаходиться 81 рішення ЄСПЛ, а це близько 1/7 від загальної кількості усіх справ на контролі КМ РЄ щодо України. Також ще близько 120 заяв такої ж категорії наразі очікують розгляду в ЄСПЛ.

«Такий показник свідчить про те, що проблема неналежного тримання осіб в пенітенціарних установах є надзвичайно актуальною та вимагає прийняття нагальних та комплексних заходів для її вирішення», – наголосила О.Висоцька.

У разі підтримки проектів Верховною Радою будуть установлені наступні компенсаційні та превентивні заходи у випадку неналежних умов тримання під вартою:

скорочення строку покарання, після якого може бути застосовано умовно-дострокове звільнення на строк, протягом якого особа трималася у неналежних умовах в установах попереднього ув’язнення або виконання покарань;

заміна невідбутої частини покарання більш м’яким покаранням на строк, протягом якого особа трималася у неналежних умовах;

надання можливості зняття судимості до закінчення строків, зазначених у статті 89 КК.

Факт та/або строк тримання особи у неналежних умовах встановлюватиметься рішенням комісії з розгляду скарг на неналежні умови тримання в установах попереднього ув’язнення та виконання покарань.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту