Справа «Хакім Айдин проти Туреччини»

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

30 Червня 2020
|
1 879
|

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 139, (2020)
26.05.2020

Hakim Aydın v. Turkey (заява № 4048/09)

Заявник, Хакім Айдин (Hakim Aydın), є громадянином Туреччини, який народився в 1986 році. У відповідний час він був студентом факультету сільського господарства університету м. Діярбакир (Туреччина).

Справа стосувалася повернення під варту та засудження в кримінальному порядку пана Aydın за участь у заходах, організованих в рамках кампанії за використання рідної мови в освіті.

15 жовтня 2008 року було проведено багато демонстрацій в рамках кампанії за використання рідної мови в освіті. Демонстранти викрикували такі гасла як «Використання рідної мови – це право, яке неможливо зневажати!», «Наша рідна мова – наша честь !», «РПК – це люди, люди тут!». Того дня пан Aydın зробив заяву в пресі, взяв участь в демонстрації та сидячому протесті на території університету м. Діярбакир. Наступного дня його затримали співробітники поліції та взяли під варту на території Відділу поліції з боротьби з тероризмом м. Діярбакир, де його допитали співробітники поліції.

19 жовтня 2008 року пан Aydın, за присутності його адвоката, був допитаний прокурором про його участь у мітингах 15 жовтня 2008 року та в різних заходах чи демонстраціях, що відбулися за рік до його арешту. Того ж дня його також допитав магістрат, який розглядав справу, суду присяжних м. Діярбакир, який повернув його під варту. Пан Aydın був звільнений для очікування судового розгляду 22 січня 2009 року.

28 жовтня 2008 року прокуратура м. Діябакир звинуватила пана Aydın в просуванні терористичної організації під час мітингів, проведених в березні 2007 року ( свято Навруз), в листопаді 2007 року ( захід, організований політичною партією) та в квітні 2007 року (насадження дерев для святкування дня народження A.Ö.). Прокуратура зазначила, що в цих випадках протестувальники викрикували гасла на підтримку PПK або його керівника A.Ö. Проте вона вважала, що не існувало доказів того, що пан Aydın викрикував гасла або того, що він скоїв будь-яку іншу незаконну дію під час подій 15 жовтня 2008 року.

6 травня 2010 року пан Aydın був визнаний винним в просуванні PПK через його участь в демонстрації в квітні 2007 року. Він був засуджений до 10 місяців тюремного ув’язнення, але виконання покарання було відкладене відповідно до нового закону, що передбачає припинення виконання покарань до тюремного ув’язнення на менш ніж два роки. Крім того, за відсутності достатніх доказів пан Aydın був виправданий за звинуваченнями у проведенні мітингів в березні та листопаді 2007 року.

Покладаючись, зокрема, на статтю 5 (право на свободу та безпеку) та 11 (свобода зібрань та об’єднань ), пан Aydın скаржився на повернення під варту стверджуючи, що він був позбавлений волі за участь у мирному зібранні 15 жовтня 2008 року.

Порушення статті 5§1

Порушення статті 11

Справедлива сатисфакція: 5 000 євро (моральна шкода) та 2 000 євро (видатки і витрати)

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту