Рішення ЄСПЛ у справі «Андерсен проти Греції» від 26.04.2018 (прес-реліз)

Справа стосувалася твердження про жорстоке поводження під час перебування під вартою в поліції.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

5 Травня 2018
|
2 622
|

Прес-реліз англійською мовою можна переглянути за посиланням.

 

Андерсен проти Греції (заява № 42660/11) *

Заявник, Іляс Андерсен, є громадянином Норвегії, який народився в 1960 році і мешкає в м. Мальме (Швеція). Ця справа стосувалася твердження про жорстоке поводження з паном Андерсеном під час перебування під вартою в поліції.

У 2008 році пан Андерсен був заарештований поліцією в м. Салоніки (Греція) за пограбування. Судом першої інстанції він був засуджений до шести місяців та 10 днів ув’язнення. По апеляції правопорушення були оголошені такими, які не мають позовної сили внаслідок закінчення терміну позовної давності. Пан Андерсен стверджував, що він був жертвою жорстокого поводження під час його перебування під вартою. Тому він звернувся до Омбудсмана та подав скаргу до прокуратури. Адміністративне розслідування закінчилось висновком, що пан Андерсен впав зі стіни намагаючись втекти, а працівники поліції були змушені застосувати силу для його арешту. Обвинувачення відхилило скаргу пана Андерсена на підставі того, що отримані тілесні ушкодження були виправдані насильством, необхідним для його арешту.

Посилаючись на статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Європейської конвенції з прав людини пан Андерсен стверджував, що він зазнав насильства працівників поліції під час перебування під вартою. Він також скаржився на адміністративні та судові розслідування.

Порушення статті 3 (розслідування)

Відсутність порушення статті 3 (поводження)

Справедлива сатисфакція: 10 000 євро (EUR) (моральна шкода).

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту