Консультативний висновок за запитом Касаційного суду Франції

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

27 Січня 2020
|
2 661
|

З документом мовою оригіналу (Advisory Opinion concerning the recognition in domestic law of a legal parent-child relationship between a child born through a gestational surrogacy arrangement abroad and the intended mother) можна ознайомитися за посиланням.

 

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

ВЕЛИКА ПАЛАТА

КОНСУЛЬТАТИВНИЙ ВИСНОВОК

про визнання в національному законодавстві законних відносин батьки-дитина між дитиною, народженою за кордоном відповідно до угоди про гестаційне сурогатне материнство, і передбачуваною матір’ю

За запитом

Касаційного суду Франції

(Запит № P16-2018-001)

СТРАСБУРГ

10 квітня 2019 року

Цей висновок остаточний. Він може підлягати редакційному редагуванню.

Європейський суд з прав людини, який засідає як Велика Палата, до складу якої входять:

Guido Raimondi, Голова,

Angelika Nußberger,

Linos-Alexandre Sicilianos,

Robert Spano,

Vincent A. De Gaetano,

Jon Fridrik Kjølbro,

André Potocki,

Faris Vehabović,

Iulia Antoanella Motoc,

Branko Lubarda,

Yonko Grozev,

Carlo Ranzoni,

Georges Ravarani,

Pauliine Koskelo,

Tim Eicke,

Péter Paczolay,

Lado Chanturia, судді,

іRoderickLiddell, Секретар,

після засідання за зачиненими дверима 20 березня 2019 року ухвалив наступний висновок, прийнятий в цю дату :

ПРОЦЕДУРА

  1. В листі від 12 жовтня 2018 року, надісланому Секретарю Європейського суду з прав людини («Суд»), Касаційний суд Франції звернувся до Суду відповідно до статті 1 Протоколу № 16 Конвенції про захист прав людини та основних свобод («Протокол № 16») з запитом про надання консультативного висновку з питань, викладених в пункті 9 нижче.
  2. 3 грудня 2018 року колегія з п’яти суддів Великої Палати Суду, сформована відповідно до статті 2§3 Протоколу № 16 та Правила 93 § 1 Регламенту Суду, вирішила прийняти запит.
  3. Склад Великої Палати був визначений 4 грудня 2018 року відповідно до Правил 24 § 2 (h) та 94 § 1.
  4. Листами від 7 грудня 2018 року Секретар Суду повідомив сторін в провадженні в національному суді, що Голова Великої Палати пропонує їм подати до суду письмові зауваження щодо запиту про консультативний висновок до 16 січня 2019 року (стаття 3 Протоколу № 16 та Правила 94 § 3). В межах цього терміну письмові зауваження подали спільно Домінік Меннессон, Фіорелла Меннессон, Сільві Меннессон та Валентина Меннессон. Головний прокурор Апеляційного суду м. Париж не надав письмових зауважень.
  5. Уряд Франції («уряд») подав письмові зауваження відповідно до статті 3 Протоколу № 16. Комісар Ради Європи з прав людини не скористався цим правом.
  6. Письмові зауваження були також отримані від урядів Сполученого Королівства, Чехії та Ірландії, Офісу Омбудсмена Франції і Центру міждисциплінарних гендерних досліджень кафедри соціології і соціальних досліджень Університету Тренто, а також від неурядових організацій, Центру AIRE, Гельсінського фонду з прав людини, ADF International, Міжнародної коаліції за скасування сурогатного материнства та Асоціації католицьких лікарів Бухаресту, яким всім Голова надав дозвіл вступити в справу (Стаття 3 Протоколу № 16). Неурядова організація «Міжнародна мережа прав дітей», якій також був наданий дозвіл вступити в справу, не надала жодних зауважень.
  7. Копії отриманих зауважень були передані до Касаційного суду, який не надав жодних коментарів (Правило 94 § 5).
  8. Після закінчення письмової процедури голова Великої Палати вирішив, що не є необхідним проводити усне слухання (Правило 94 § 6).

 

 

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту