Справа Навального: в чому унікальність рішення ЄСПЛ і як РФ обґрунтувала неможливість його виконання

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

19 Лютого 2021
|
1 637
|

тимчасові заходи у справі

Рішення Європейського суду з прав людини про тимчасові заходи у справі російського опозиціонера Олексія Навального вибивається із загальної практики застосування правила 39 Регламенту. У РФ вже заявили про неможливість його виконання.

ЄСПЛ нечасто використовує дане правило стосовно вимоги звільнення людини, що опинилася під арештом. Однак випадок Навального унікальний тим, що фігурант на початку лютого вже був засуджений в рамках кримінальної справи – його умовний термін був замінений на реальний. При цьому аргументи Високих суддів зводяться до того, що скаржник не перебуває в безпеці (прямо замах на отруєння не вказується).

У Міністерстві юстиції РФ таку вимогу назвали явно політичною і завідомо невиконуваною з трьох причин:

1) це явне втручання в діяльність судової влади суверенної країни;

2) вимога необгрунтована і неправомірна, оскільки не містить вказівки на жоден факт, чи посилання на норму права, які дозволили б суду винести таке рішення;

3) в національному законодавстві немає правових підстав для звільнення засудженого з-під варти.

Нагадаємо, згідно з правилом 39 (Тимчасові заходи) Регламенту, палата або, коли це доцільно, її голова може – на прохання сторони чи будь-якої іншої заінтересованої особи або з власної ініціативи – вказати сторонам, який тимчасовий захід, на її думку, слід вжити в інтересах сторін або в інтересах належного провадження у справі.

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту