Захист власності: посібник зі ст. 1 Протоколу №1

Посібник «Захист власності» аналізує та підсумовує прецедентне право зі статті 1 Протоколу № 1 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод до 31 серпня 2018 року.

Avatar
ECHR: Ukrainian Aspect

автор

8 Липня 2019
|
11 441
|

Стаття 1. Захист власності

Кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Проте попередні положення жодним чином не обмежують право держави вводити в дію такі закони, які вона вважає за необхідне, щоб здійснювати контроль за користуванням майном відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків чи інших зборів або штрафів.

***

Цей посібник є частиною серії «Посібники із застосування Конвенції», опублікованої Європейським судом з прав людини для інформування практикуючих юристів про основні постанови та рішення, прийняті судом у Стразбурзі. Посібник підготовлений Департаментом Юрисконсульта і не є обов’язковим для суду.

Переклад з англійської мови та опрацювання цього посібника здійснили

президент Спілки адвокатів України Олександр Дроздов

начальник відділу дослідження проблем прокурорської діяльності у сфері міжнародного прав та впровадження практики ЄСПЛ НДІ Національної академії прокуратури України Вероніка Плотнікова

директор АБ «Дроздова та партнери» Олена Дроздова.

викладач інституту спеціальної підготовки Національної академії прокуратури України Олександр Вінський

Юлія Ісаєва

Підпишись прямо зараз!

Заповни форму, щоб отримувати новини на пошту